Karmienie piersią a Xifaxan

Karmienie piersią a Xifaxan

Postautor: mama_zofiny » 11 lut 2013, 21:10

Witajcie,
chciałabym uzyskać informacje dot. Xifaxan'u. Czy mogę stosować ten lek podczas karmienia piersią? Mam zapisaną dawkę 2*1 przez kilka dni. Karmię 1.5 roczną córkę. Udało mi się dotrzeć do informacji, że jest to lek który działa w przewodzie pokarmowym i jest słabo wchłaniany do obiegu. Z drugiej strony to jest jednak antybiotyk i jakoś nie mogę wyobrazić sobie sytuacji, że pozostaje bez wpływu na dziecko.
Swoją drogą unikam antybiotyków i jestem skłonna zrezygnować z tego leku. Niestety lekarz rodzinny, który mi go przepisał od razu zasugerował, że znajdę sobie informacje czy mogę go brać czy nie (przy karmieniu)... Zatem decyzja należy do mnie..
Ten lek lekarz przepisał mi na gazy :(, które niestety uaktywniły się u mnie już w ciąży i nie odpuszczają do dziś.. Jest to dość uciążliwy kłopot..
Może ktoś może doradzić mi jakieś inne rozwiazanie. Niestety ta przykra przypadłość jest niezależna od tego co jem :/

Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
mama_zofiny

Wróć do Doświadczenia konsultantów laktacyjnych IBCLC i CDL