Bestseller laktacyjny!

Wydawnictwo pod patronatem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią.

Składka członkowska

Uprzejmie informujemy, że składki członkowskie KUKP w wysokości 50zł należy wpłacać na następujący numer konta:

54 1140 1010 0000 5046 0800 1001

W tytule przelewu prosimy podać swoje imię, nazwisko oraz rok, którego wpłacona składka dotyczy.

Wspomóż KUKP

Numer KRS

0000206792

Deklaracja członkowska

NASI NOWI PRZYJACIELE

Największym kapitałem Smart Pharmy są ludzie - osoby z pasją i poczuciem celu, które wnoszą do firmy nowe pomysły, doświadczenie i profesjonalizm działania. Kompetencje i zaangażowanie całego zespołu umożliwiają wdrażanie na rynek innowacyjnych produktów, których proces powstawania jest zgodny z najwyższymi standardami. Szczególny nacisk kładziony jest na działalność edukacyjną. Przez udział w konferencjach i sympozjach pracownicy zdobywają wiedzę oraz starają się zaprezentować produkty jak najszerszemu gronu specjalistów.

Dzięki współpracy ze środowiskiem medycznym, a szczególnie z Polskim Towarzystwem Neonatologicznym (PTN) oraz Polskim Towarzystwem Pediatrycznym, produkty Smart Pharma pomagają rozwiązywać problemy, z jakimi codziennie borykają się lekarze, ich pacjenci i rodzice pacjentów. Celem firmy jest opracowywanie takich rozwiązań, które będą dawać możliwość skutecznego i bezpiecznego dbania o pacjentów zgodnie z najnowszą wiedzą i badaniami.

W pierwszych miesiącach życia pokarm kobiecy powinien dostarczać wystarczającą ilość mikro- i makroelementów do pokrycia zapotrzebowania niemowlęcia. Jednakże, suplementacja żelaza oraz witamin z grupy B jest zalecana lub wręcz konieczna w sytuacji niedoborów u matki lub zwiększonego zapotrzebowania u dziecka. Zgodnie z rekomendacjami Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP), Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN) i PTN, profilaktyczna dawka żelaza oraz witamin z grupy B: B6, B9 i B12, powinna być stosowana do ukończenia 12 miesiąca życia u dzieci z grup ryzyka, m.in. przedwcześnie urodzonych, o małej masie urodzeniowej, z ciąż mnogich, narażonych na okołoporodową utratę krwi lub urodzonych przez kobiety ze stwierdzoną anemią. Niezwykle ważne jest stosowanie odpowiedniej dawki preparatu, w przeliczeniu na kilogram masy ciała dziecka, ponieważ nadmiar żelaza i witamin jest równie niebezpieczny co ich niedobór. PTN rekomenduje podawanie żelaza elementarnego, cechującego się najwyższą biodostępnością (70%) i bezpieczeństwem stosowaniu (status GRAS).

Smart Pharma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, wprowadzając na rynek innowacyjne produkty skierowane dla niemowląt karmionych piersią, wymagających dodatkowej podaży żelaza i witamin. Innofer baby i Innofer  zostały opracowane zgodnie z amerykańskimi i europejskimi zaleceniami dot. profilaktyki i leczenia niedokrwistości wynikającej z niedoboru żelaza. To jedyne na rynku produkty zawierające rekomendowane przez PTN żelazo elementarne. InnovitumB to produkt zawierający witaminy z grupy B o dawce rekomendowanej przez  ESPGHAN i PTN. Zastosowana technologia zawieszenia substancji czynnych w frakcji oleju MCT ułatwia precyzyjne dawkowanie produktów, w przeliczeniu na kilogram masy ciała. Oba produkty zostały dopuszczone do stosowania od pierwszego dnia życia, nie zawierają białek mleka krowiego, laktozy i glutenu.

Dodatkowo firma Smart Pharma posiada w swoim portfolio serię produktów probiotycznych skierowanych do stosowania od pierwszego dnia życia: Diflos krople oraz Diflos 30. Zawierają mikroenkapsulowane komórki bakterii szczepu Lactobacillus rhamnosus GG, który ma potwierdzone działanie stymulujące rozwój prawidłowej mikroflory jelit, tworzonej w trakcie karmienia piersią. Szczep ten jest rekomendowany przez ESPGHAN do stosowania m.in. w trakcie i po antybiotykoterapii czy w leczeniu biegunek pochodzenia szpitalnego oraz innej etiologii. Lactobacillus rhamnosus GG wykazuje właściwości łagodzące kolki niemowlęce, stymuluje komórki układu odpornościowego wzmacniając młody organizm. Produkty Diflos powstają z zachowaniem standardów GMP, a ich czystość biologiczna oraz odpowiednia zawartość bakterii została potwierdzona badaniami przeprowadzonymi przez Narodowy Instytut Leków.

Produkty firmy Smart Pharma zostały docenione nie tylko przez lekarzy specjalistów. W 2018 marka Diflos otrzymała wyróżnienie Laur Konsumenta w kategorii ‘Probiotyki dla dzieci’. W 2019 wyróżnienie to w kategorii ‘Odkrycie roku’ otrzymała marka Innofer. Obie nagrody odzwierciedlają nie tylko jakość oferowanych produktów, ale też poziom zadowolenia i satysfakcji konsumentów w całej Polsce.

Naszą ambicją jest tworzenie produktów medycznych coraz doskonalszych i coraz bardziej innowacyjnych. Wiemy, że jest to możliwe. Każdego dnia udowadniamy, że wiedza oraz technologia pozwalają żyć lepiej i leczyć bezpieczniej. I taka też jest nasza misja.