Bestseller laktacyjny!

Wydawnictwo pod patronatem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią.

Składka członkowska

Uprzejmie informujemy, że składki członkowskie KUKP w wysokości 50zł należy wpłacać na następujący numer konta:

54 1140 1010 0000 5046 0800 1001

W tytule przelewu prosimy podać swoje imię, nazwisko oraz rok, którego wpłacona składka dotyczy.

Wspomóż KUKP

Numer KRS

0000206792

Deklaracja członkowska

BYLIŚMY W SZPITALU PRZY KAROWEJ W WARSZAWIE

W dniach 18 – 19 marca 2022 roku komisja KUKP odwiedziła Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie przy ulicy Karowej.

Komisja dokonała po raz pierwszy oceny Szpitala z realizacji „10 Kroków udanego karmienia piersią”.  Gościliśmy w tym szpitalu na zaproszenie Dyrekcji.   Komisja spotkała się z dyrekcją szpitala oraz zespołami neonatologicznym i ginekologiczno-położniczym. 

Klinika jest wysokospecjalistyczną placówką III stopnia referencyjności, posiadającą największy na Mazowszu Oddział Intensywnej Terapii Noworodka. W szpitalu przestrzegane są i stosowane wytyczne Międzynarodowego Kodeksu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece. Szpital posiada system ciągłego monitoringu i zarządzania danymi, również szkolenia pracowników są udokumentowane - komisja zapoznała się z nimi.

Zespól neonatologiczny i położniczy jest bardzo zaangażowany w realizację 10 kroków udanego karmienia piersią. Cały personel szpitala przeszkolony jest w zasadach prawidłowego karmienia naturalnego, posiada certyfikat kursu laktacyjnego. Karmienie pokarmem matki jest priorytetem szpitala. Wszyscy posiadają dużą wiedzę, którą potrafią wykorzystać w pracy na każdym stanowisku z kobietą w ciąży, matkami i ich dziećmi oraz noworodkami wymagającymi bezpośredniej opieki w Oddziale Patologii Noworodka i OIT. Cały zespół jest bardzo zaangażowany w to, co robi. Taka postawa personelu zasługuje na wyróżnienie.

Dowodem są opinie wydane przez matki i kobiety w ciąży. Pacjentki odpowiadając na pytania udzielały wyczerpujących odpowiedzi, chwaliły profesjonalizm całego zespołu, a także przemiłą atmosferę w oddziale. Zgodnie twierdziły, że czują się zaopiekowane przez cały czas pobytu i poleciłyby ten szpital potencjalnym pacjentkom.

Zespół oceniający będzie rekomendować Zarządowi KUKP Szpital jako ten, który spełnia kryteria „Szpitala Przyjaznego Dziecku”. W imieniu członków zespołu oceniającej dziękujemy całemu zespołowi Szpitala za przygotowanie placówki do oceny, miłą atmosferę i gościnność.

mgr Halina Boniecka
dr n. med. Hanna Duda
mgr Ewa Wodzikowska