Bestseller laktacyjny!

Wydawnictwo pod patronatem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią.

Składka członkowska

Uprzejmie informujemy, że składki członkowskie KUKP w wysokości 50zł należy wpłacać na następujący numer konta:

54 1140 1010 0000 5046 0800 1001

W tytule przelewu prosimy podać swoje imię, nazwisko oraz rok, którego wpłacona składka dotyczy.

Wspomóż KUKP

Numer KRS

0000206792

Deklaracja członkowska

WIZYTA W WEJHEROWIE W DNIACH 24-25.06.2022 R. REOCENIAJĄCA REALIZACJĘ INICJATYWY "SZPITAL PRZYJAZDY DZIECKU"

Na zaproszenie Dyrekcji Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie, w dniach 24 – 25 czerwca 2022 r., komisja desygnowana przez Stowarzyszenie Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią w składzie mgr Halina Boniecka, dr n. o zdr. Ewa Wodzikowska oraz mgr Joanna Żołnowska, przeprowadziła reocenę Szpitala pod kątem spełnienia kryteriów „Szpital Przyjazny Dziecku”.

W szpitalu są stosowane i bezwzględnie przestrzegane wytyczne Międzynarodowego Kodeksu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece. Personel medyczny sprawujący opiekę nad ciężarną, rodzącą i karmiącą piersią również przestrzega i realizuje pozostałe „10 Kroków do udanego karmienia piersią”.

Szpital dysponuje systemem ciągłego monitoringu i zarządzania danymi.  Szkolenia pracowników są udokumentowane i zostały przedstawione zespołowi oceniającemu.  Personel posiada wiedzę, którą potrafi wykorzystać na każdym stanowisku pracy z kobietami w ciąży, matkami i ich dziećmi oraz noworodkami wymagającymi bezpośredniej opieki także w Oddziale Patologii Noworodka.

Wszyscy są bardzo zaangażowani. Respondentki opowiadały wyczerpująco na zadawane im pytania – chwaliły profesjonalizm personelu, przemiłą atmosferę w oddziale, twierdziły, że w czasie pobytu czuły się zaopiekowane i poleciłyby ten szpital potencjalnym pacjentkom.

Zespół oceniający będzie rekomendować szpital jako ten, który spełnia kryteria Inicjatywy „Szpital Przyjazny Dziecku” W imieniu członków komisji dziękujemy za miłą atmosferę i gościnność.