Bestseller laktacyjny!

Wydawnictwo pod patronatem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią.

Składka członkowska

Uprzejmie informujemy, że składki członkowskie KUKP w wysokości 50zł należy wpłacać na następujący numer konta:

54 1140 1010 0000 5046 0800 1001

W tytule przelewu prosimy podać swoje imię, nazwisko oraz rok, którego wpłacona składka dotyczy.

Wspomóż KUKP

Numer KRS

0000206792

Deklaracja członkowska

KURS „10 KROKÓW DO UDANEGO KARMIENIA PIERSIĄ” W OLSZTYNIE

19 października 2019 r. w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie odbyło się pierwsze w nowej kadencji Zarządu KUKP szkolenie z zakresu „10 kroków …”. Szkolenie, które prowadziły prof. Maria Wilińska i dr med.Marzena Kostuch, zgromadziło liczną grupę lekarzy, położnych i pielęgniarek oraz kadrę zarządzającą oddziałów neonatologicznego i położniczego olsztyńskiego Szpitala. Gościem specjalnym szkolenia był Marek Krupiński, Dyrektor Generalny Biura UNICEF w Polsce.
Szkolenie trwało 10 godzin wykładowych i objęło pełną tematykę kursu, m. in. Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece, zagadnienia korzyści z karmienia naturalnego, fizjologię laktacji, praktyczne informacje o pozycjach matki i dziecka przy karmieniu, metody karmienia noworodka urodzonego przedwcześnie, problemy karmienia piersią w różnych stanach chorobowych matki i dziecka.
W podsumowaniu przedstawiono wymagania dotyczące realizacji „10 kroków …”, analizując każdy z kroków w rzeczywistej pracy oddziałów neonatologicznego i położniczego.
Pan Marek Krupiński przedstawił aktywność UNICEF w aspekcie ochrony, wspierania i propagowania karmienia piersią w krajach o trudnej sytuacji społecznej i politycznej.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, otwartej i przyjaznej atmosferze. Spotkaliśmy w olsztyńskim Szpitalu zespół ludzi bardzo zaangażowanych w promocję i realizację karmienia piersią, mających ugruntowane metody pracy w tym zakresie. Życzymy powodzenia w trzymaniu wysokich standardów opieki nad kobietą ciężarną, rodzącą i karmiącą.

Dyrektor Generalny UNICEF Polska Marek Krupiński