Składka członkowska

Uprzejmie informujemy, że składki członkowskie KUKP w wysokości 50zł należy wpłacać na następujący numer konta:

54 1140 1010 0000 5046 0800 1001

W tytule przelewu prosimy podać swoje imię, nazwisko oraz rok, którego wpłacona składka dotyczy.

OBCHODY POLSKIEGO TYGODNIA KARMIENIA PIERSIĄ

Trwają obchody Polskiego Tygodnia Karmienia Piersią. Tradycyjnie, w Polsce jest on obchodzony w okresie między Dniem Matki a Dniem Dziecka. W tym czasie zazwyczaj odbywała sie konferencja Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią (KUKP). Jej tematykę corocznie wyznacza Światowa Organizacja Zdrowia  i związana z WHO organizacja World Alliance for Breastfeeding Action. Jest to Światowy sojusz na rzecz karmienia piersią -  sieć ludzi pracujących na skalę globalną w celu wyeliminowania przeszkód w karmieniu piersią i działania zgodnie z deklaracją Innocenti. 

Hasło na bieżący rok jest niezwkle sugestywne: SUPPORT BREASTFEEDING FOR A HEALTHIER PLANET”. 

Z powodów epidemiologicznych konferencja KUKP w zaplanowanym terminie 29 maja 2020 nie odbędzie się. Tym niemniej, ponieważ problem zdrowej planety w dzisiejszej sytuacji epidemiologicznej jak i środowiskowej nabiera szczególnego znaczenia, a także, bardzo zależy nam na osobistych kontaktach z Uczestnikami, spotkanie zostało przełożone na dzień 2 października. Miejsce konferencji nie zmienia sie, nadal korzystamy z gościny Dyrektora CMKP, prof. Ryszarda Gellerta.

W razie braku możliwości formalnych, konferencja  odbędzie się w trybie on-line. 

Nowy termin jest już po obchodach Światowego Tygodnia Karmienia Piersią, tradycyjnie świętowanego w pierwszym tygodniu sierpnia. Dlatego Program Konferencji KUKP rozszerzymy o sprawozdanie ze światowych i polskich inicjatyw z okazji tego Tygodnia.

Już dziś serdecznie zapraszamy na doroczną konferencję KUKP w nowym terminie 2 października.