Bestseller laktacyjny!

Wydawnictwo pod patronatem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią.

Składka członkowska

Uprzejmie informujemy, że składki członkowskie KUKP w wysokości 50zł należy wpłacać na następujący numer konta:

54 1140 1010 0000 5046 0800 1001

W tytule przelewu prosimy podać swoje imię, nazwisko oraz rok, którego wpłacona składka dotyczy.

Wspomóż KUKP

Numer KRS

0000206792

Deklaracja członkowska

KONFERENCJA KUKP INICJUJĄCA OBCHODY ŚWIATOWEGO TYGODNIA KARMIENIA PIERSIĄ ODBYŁA SIĘ

W dniu 28 maja zainicjowaliśmy obchody Tygodnia Karmienia Piersią 2021. Nasza konferencja pod hasłem Protect Breastfeeding: A Shared Responsibility spotkała się z wielkim zainteresowaniem. Otworzył ją Pan Waldemar Kraska, V-ce Minister Zdrowia, który w swoim wystąpieniu podkreślił rolę karmienia naturalnego w profilaktyce zdrowia oraz zadeklarował wsparcie dla KUKP w realizacji naszych zadań statutowych. Wiele ciepłych słów na temat kobiet karmiących oraz karmienia piersią wygłosili także nasi pozostali Patroni Honorowi: prof. Ryszard Gellert Dyrektor CMKP, Pani Ewa Falkowska Dyrektor UNICEF Polska oraz Pani Paloma Cuchi Dyrektor Biura WHO w Polsce. 

Część merytoryczna konferencji skupiona była wokół szeroko pojętych zagadnień kobiety rodzącej, karmiącej oraz jej dziecka w okresie pandemii COVID. Tematyka wykładów była zróżnicowana. Obejmowała właściwości przeciwwirusowe mleka kobiecego, funkcjonowanie oddziałów położniczych i noworodkowych w okresie pandemii,  kwestie szczepień ochronnych, aspekty psychologiczne funkcjonowania kobiet rodzących i ich rodzin w okresie zagrożenia epidemiologicznego i wiele innych. Dziękuję wspaniałym Wykładowcom, którzy wygłosili piękne, treściwe i poruszające wykłady!

Gościem specjalnym konferencji była Fundacja Koalicja dla Wcześniaka, w imieniu której głos zabrała Pani V-ce Prezes Elżbieta Brzozowska. Zaimponował nam rozmach pracy Fundacji, w szczególności w łamaniu barier w dostępie rodziców do dzieci w okresie pandemii i nie tylko!

Obrady zgromadziły kilkusetosobową grupę słuchaczy, żywo zainteresowanych poruszanymi problemami.  Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, aktywnie włączającym się na czacie w przebieg obrad! W porozumieniu z Naczelną i Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie przyznajemy punkty edukacyjne i wystawiamy Certyfikat Konferencji. Certyfikat będzie dostępny na stronie organizatora logistycznego konferencji, firmy Medius. 
Dziękuję firmie MEDIUS, dzięki której profesjonalizmowi organizacja i przebieg konferencji odbywał się bez zakłóceń.

Już dziś zapraszamy Państwa na kolejną konferencję Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią, która odbędzie się za rok, w maju, także blisko Dnia Matki i Dnia Dziecka. Hasło, jak zwykle, ogłosi WHO i WABA (ang. World Alliance for Breastfeeding Action). 

Waldemar_KraskaWaldemar Kraska
UnicefUNICEF
WHOWHO
Teresa_Jackowska Teresa Jackowska
Ryszard_GellertRyszard Gellert
Kasia_KornackaKasia Kornacka
Ewa_HelwichEwa Helwich
Elzbieta_BrzozowskaElzbieta Brzozowska
Barbara_Krolak-OlejnikBarbara Krolak-Olejnik