Bestseller laktacyjny!

Wydawnictwo pod patronatem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią.

Składka członkowska

Uprzejmie informujemy, że składki członkowskie KUKP w wysokości 50zł należy wpłacać na następujący numer konta:

54 1140 1010 0000 5046 0800 1001

W tytule przelewu prosimy podać swoje imię, nazwisko oraz rok, którego wpłacona składka dotyczy.

Wspomóż KUKP

Numer KRS

0000206792

Deklaracja członkowska

SZPITAL IM. KS. ANNY MAZOWIECKIEJ OTRZYMAŁ TYTUŁ SZPITAL PRZYJAZNY DZIECKU

Z wielka przyjemnością wręczyliśmy Szpitalowi przy Karowej w dniu 26 maja 2022 tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku”. W imieniu KUKP, na ręce Dyrektor Szpitala, Pani Ewy Piotrowskiej serdeczne gratulacje i symboliczną tablicę wtręczyła prof. Maria Wilińska Przewodnicząca ZG KUKP wraz z dr Palomą Cuchi (WHO, Polska) oraz Ewą Falkowską (UNICEF, Polska). 

W uroczystym spotkaniu z tej okazji wzięli udział ponadto Ewa Helwich, konsultant krajowa ds. neonatologii; prof. Maria Katarzyna Borszewska Kornacka, twórca i wieloletni Kierownik  Kliniki Neonatologii WUM, Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska i Piotr Pruszczyk, prorektorzy WUM; Rafał Krenke, dziekan Wydziału Lekarskiego WUM; Magdalena Nehring-Gugulska, dyrektor Centrum Nauki o Laktacji; Katarzyna Raczek-Pakuła prezes Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych; Tomasz Sławatyniec, dyrektor Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Waldemar Kraska, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Przyznany tytuł  potwierdza stosowanie w Szpitalu przy Karowej w opiece nad matką i dzieckiem procedur sprzyjających karmieniu piersią, zgodnych z najwyższymi standardami Światowej Organizacji Zdrowia. W Polsce tytuł ten otrzymało do tej pory 95 szpitali.

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej to wysokospecjalistyczna placówka świadcząca procedury medyczne w zakresie położnictwa, ginekologii i neonatologii, w tym przede wszystkim w intensywnej terapii noworodka. W grudniu 2022 roku minie 110 lat, od kiedy szpital przy ul. Karowej w Warszawie przyjął pierwsze pacjentki i był jednym z najnowocześniejszych w ówczesnej Europie. Obecnie Szpital oferuje kompleksową opiekę nad kobietami w każdym wieku. Ratowane są tutaj najmniejsze i najbardziej chore i wymagające intensywnej terapii noworodki. To w tym szpitalu w 1953 roku powstał pierwszy w Polsce oddział w systemie „rooming-in” (matka z dzieckiem) promujący kluczowy model opieki nad zdrowym noworodkiem zakładający nieprzerwany od momentu przyjścia na świat, kontakt dziecka ze swoją matką. Szpitalowi przyznano wiele nagród, m. in. „Certyfikat Wybitnej Placówki Medycznej”, Złoty Certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia”, „Mazowiecki Orzeł Biznesu” czy tytuł Ośrodka Przyjaznego Kobiecie. Tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” to kolejne wyjątkowe wyróżnienie.

– Decyzję Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią przyjęliśmy z wielkim entuzjazmem. Od dawna staraliśmy się być szpitalem przyjaznym dziecku. Rozpoczęła się więc szeroka akcja edukacyjna całego personelu i rodziców. Kilka lat pracy i ogromnego zaangażowania całego zespołu zarządzającego zostało docenione i przyznano nam ten wyjątkowy i szczególny dla nas tytuł – powiedziała Ewa Piotrowska, Dyrektor Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. – Pod kierunkiem Pani Agnieszki Muszyńskiej, certyfikowanej doradczyni laktacyjnej powstała procedura laktacyjna, obejmująca wszystkie sytuacje, w których pokarm matki może być dostarczany nie tylko podczas aktu karmienia piersią, ale w inny sposób tak, aby zwłaszcza dzieciom ciężko chorym i wcześniakom dostarczać cenny lek, jakim jest mleko mamy – dodała Dyrektor Ewa Piotrowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Agnieszka Muszyńska, IBCLC, położna ze Szpitala przy Karowej

Paloma Cuchi, dyrektor Biura WHO w Polsce, Ewa Falkowska dyrektor ds. Advocacy UNICEF Polska, prof. CMKP Maria Wilińska

Ewa Piotrowska, Dyrektor Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, prof. CMKP Maria Wilińska