Bestseller laktacyjny!

Wydawnictwo pod patronatem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią.

Składka członkowska

Uprzejmie informujemy, że składki członkowskie KUKP w wysokości 50zł należy wpłacać na następujący numer konta:

54 1140 1010 0000 5046 0800 1001

W tytule przelewu prosimy podać swoje imię, nazwisko oraz rok, którego wpłacona składka dotyczy.

Wspomóż KUKP

Numer KRS

0000206792

Deklaracja członkowska

WIZYTA REOCENIAJĄCA REALIZACJĘ ZASAD INICJATYWY „SZPITAL PRZYJAZNY DZIECKU” W CENTRUM MEDYCZNYM „ŻELAZNA” W WARSZAWIE W DNIACH 15 – 16 GRUDNIA 2023 R.

Na zaproszenie Prezesa Centrum Medycznego „Żelazna” w  Warszawie, w dniach 15 – 16 grudnia 2023 r., komisja desygnowana przez Stowarzyszenie Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią w składzie: dr n. med. Hanna Kajdas – Duda, dr n. med. Jolanta Warzycha oraz mgr Halina Boniecka przeprowadziła reocenę Szpitala pod kątem spełniania kryteriów Inicjatywy „Szpital Przyjazny Dziecku”. 

Centrum Medyczne „Żelazna” jest ośrodkiem III poziomu referencyjnego opieki perinatalnej. Wyróżnia się jedną z największych w Polsce liczbą porodów.  Szpital jako jeden z pierwszych w Polsce uzyskał w roku 1995 zaszczytny tytuł Szpital Przyjazny Dziecku. Jest to zobowiązanie do przestrzegania i stosowania wytycznych Międzynarodowego Kodeksu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece oraz odpowiednich rezolucji Światowego Zgromadzenia Zdrowia, jak również do przestrzegania i realizacji pozostałych „10 Kroków do udanego karmienia piersią”.  Szpital dysponuje systemem ciągłego monitoringu i zarządzania danymi. Szkolenia pracowników są udokumentowane i zostały przedstawione zespołowi oceniającemu. Personel posiada wiedzę, którą potrafi wykorzystać w pracy z kobietami w ciąży, matkami i ich dziećmi oraz noworodkami wymagającymi opieki w Oddziale Patologii Noworodka. Wszyscy pracownicy  są bardzo zaangażowani. Taka postawa personelu zasługuje na ogromne wyróżnienie. 

Respondentki opowiadały wyczerpująco na zadawane im pytania – chwaliły profesjonalizm personelu, przemiłą atmosferę w oddziale, twierdziły, że w czasie pobytu czuły się zaopiekowane i poleciłyby ten szpital potencjalnym pacjentkom. Zespół oceniający pozytywnie przedstawił szpital jako ten, który spełnia kryteria Inicjatywy „Szpital Przyjazny Dziecku”, a Komisja KUKP ds. Ocen i Reocen przychyliła się do tej rekomendacji.  

W imieniu członków komisji oceniającej szpital serdecznie dziękuję całemu zespołowi szpitala za sprawne przygotowanie oddziałów do reoceny i miłą atmosferę.

W imieniu Komisji wizytującej  
Halina Boniecka